Kto maluje Paryż? Najlepszy street art w Paryżu część II.

04:47:00 jestemwpodrozy 0 Comments

   Wracamy dziś do Paryża, ale nie do Luwru czy Notre Dame, ale ponownie do ukrytego gdzieś w zakamarkach Francji wspaniałego streetartu.
W poprzedniej części mogliście zapoznać się z pracami takich artystów jak: Eddie Colla, RNST, Vinie Grafitti oraz pary JanaundJs. 
Jeśli chcecie sobie przypomnieć to zapraszam tu: Najlepszy street art w Paryżu część I.

Dzisiaj przedstawię wam kolejnych rewelacyjnych artystów, którzy malują w stolicy Francji. To cztery interesujące osobowości na streetartowej mapie Paryża. Zapraszam.


1. C215

   C215 czyli mieszkający w Paryżu Christian Guemy. Niesamowite odkrycie i talent. Jeden z popularaniejszych francuskich artystów, którego prace często porównywane są do Banksa. Moim zdaniem jest dużo dużo lepszy, a jego styl mocno wpasowuje się w moje upodobania.
Niewiarygodne jest to, że mimo iż widziałam wcześniej jego portrety, to mocniej większą uwagę zwróciłam na niego dopiero w Palermo, gdzie wizerunki bohaterów Ojca Chrzestnego wciąż zdobią Vuccirę, czyli nic innego jak starą dzielnicę miasta pełną barów i ulicznego jedzenia. Christian pracuje na szablonach i często tworzy niewielkie portrety ludzi, z którymi jest emocjonalnie związany. Często znajdziemy na przykład wizerunek córki artysty, która ma ze swoim tatą mnóstwo zdjęć. C15 dużo podróżuje, dlatego jego streetart znajdziemy na przykład w: New Delhi, Londynie, Stambule, w Rzymie i oczywiście w Paryżu. Pozostawił ślady także w krajach takich jak Brazylia, Izrael, Maroko oraz... Polska. Jego prace są wyraziste, mocne, mają w sobie bardzo dużo emocji i ekspresji. 

Sprawdźcie sami:


źródła zdjęć: http://streetartparis.fr/

I moje wspomnienie C15 z Palermo:


Polecam wam Instagram Christiana, gdzie znajdziecie kilkaset jego pięknych prac:


2. Manyoly

     Pracę tej wyrazistej artystki znalazłam poraz pierwszy na Belleville na Rue Denoyez. Chcecie zobaczyć więcej zdjęc z tej pojechanej ulicy? Kliknijcie tu: Rue Denoyez Belleville Paryż. Artystka z Marsylii stosunkowo niedługo tworzy street art w Paryżu. Jej charakterestyczne kobiece twarze są pełne maksymalnego kontrastu. Stosuje różne techniki: malarstwo na płótnie, akryl czy kolaż. Stałą ekspozycję Manyoly znajdziecie na kolorowej Rue Panier w Marsylii. Czekam na dalszy rozwój tej interesującej artystki. Poniżej jej prace.
Zobaczcie Manyoly podczas pracy w Paryżu:
3. Raphael Federici

   Kolejna niesamowicie barwna postać we francuskim street arcie. Kolorowy jest on i kolorowa jest jego sztuka. Raphael znany jest także pod pseudonimem PSC. Obecnie mieszka w Paryżu. Swój styl opisuje jako pop-ekspresjonizm. Ściany ozdobione jego pracami spotkałam poraz pierwszy gdzieś na Montmarte. Jego wystawy pojawiły się nie tylko w Paryżu, ale także w Nowym Jorku czy w Brazylii. Dużo podróżuje, wciąż szukając nowych inspiracji.

Poznajcie niektóre prace artysty:


źródło: baz-art.co.za  
źródło: https://www.facebook.com/ParisSketchCulture


Źródło: http://www.raphaelfederici.com/

4. Seth Globepainter

   Ostatni dziś na liście wspaniałych artystów street artu to Seth, którego prace odkryłam w Parku Belleville w Paryżu. Uwielbiam to miejsce, a jeśli chcecie pójść na spacer moimi śladami to polecam mój post o tym przepięknym miejscu: Park Belleville Paryż. To właśnie w 20 dzielnicy Paryża Globepainter tworzy od lat swoje prace. Wspólnie we współpracy z Gauthierem Bischoffem założyli swoje wydawnictwo. Urodzony w Paryżu Seth jest także prezenterem, autorem i reżyserem programu " Les nouveaux explorateurs"",który koncentruje się na lokalnych artystach street artowych. Jego wystawy miały miejsce nie tylko w Paryżu, ale także w Rzymie czy w Szanghaju. Jego trójwymiarowe prace są pełne kolorów, niezwykle żywe i interaktywne. Zobaczcie sami. 

Źródło: streetartnews.net


Źródło: http://www.parisladouce.com/


To na razie wszystkie postacie, które chciałam wam przybliżyć. Które prace podbają wam się najbardziej?

Ciąg dalszy nastąpi;-)

0 komentarze: