Poznaj inny Paryż. Kolorowa i zaskakująca odsłona handlu.

02:34:00 jestemwpodrozy 0 Comments     Dziś będzie kolorowo o Paryżu i jego niezwykłych ludziach. Miasto skrajności i ogromnej liczby zabytków. Miliony ludzi, smutne i uśmiechnięte twarze, często zabiegane i zapracowane. Przepiękne fasady sklepów, interesujące muzea, galerie sztuki i wystawy. 

Cudowne, emanujące kolorem kawiarnie, restauracje, piekarnie czy księgarnie. 

I właśnie tutaj cupniemy dziś na chwilę, by poznać kolejne oblicze Paryża. Tak łatwo je pominąc w drodze pomiędzy fascynującym Luwrem, a wznoszącą się pod niebo Notre Dame. 


    W poszukiwaniu pięknych ludzi i miejsc wyruszył niemiecki fotograf Sebastian Erras, który postanowił sfotografować paryskie sklepy .... wraz z ich właścicielami. Projekt zatytuował "Paris Re-tale". Fotografie we współpracy z firmą Pixart Printing mają na celu zwrócenie uwagi zarówno na właścicieli punktów handlowo-usługowych, jak i na urocze cechy ich firm - ręcznie malowane piękne szyby, skomplikowane elementy wykończeniowe, łukowate progi, zachęcające do oświetlenia fantastycznych wnętrz. Każdy właściciel opowiedział też fotografowi swoją historię. Wiele z tych miejsc to bardzo znane i cenione przez Francuzów obiekty z wieloletnią tradycją i niesamowitą historią. Powstał świetny fotorereportaż, który doskonale ukazuje piękno zarówno ludzkich postaci, jak i miejsc w Paryżu. To ludzie i miejsca stworzone z sercem ... pełne prawdziwej pasji.

"Pomysł na projekt miał nie tylko pokazać niektóre z tych pięknych i starych sklepików w Paryżu, ale również sięgnąć nieco głębiej i wykraczać poza schematy i opowiedzieć historię" - mówi Erras. 

„Mieszkańcy i turyści chodzą do tych sklepach regularnie, ale niektórzy nawet się nie zatrzymają, aby docenić piękno otoczenia. Rzadko mamy szansę dowiedzieć się więcej o historii sklepu i o jego właścicielu. To, co starałem się zmienić. "

    Dla mnie osobiście to jedne z najpiękniejszych projektów, jakie udało mi się zobaczyć z miasta miłości. To jest dla mnie prawdziwy Paryż! Każda fotografia to osobna historia i często wieloletnia tradycja, o których można poczytać na stronach internetowych wszystkich punktów. Dzięki tym fotografiom macie możliwośc poznania prawdziwego, tętniącego historią i rzemiosłem, Paryża.


Zobaczcie fascynujące zdjęcia. Jestem zachwycona, a wy?
      

Au Petit Versailles du Marais 

Julien Houssais z zadowoleniem przyjmuje kupujących słodycze w jego luksusowym sklepie cukierniczym na Le Marais , którym zarządza.


Fish La Boissonerie

Drew Harré stojący przy wejściu do swojej restauracji z rybami i winami.


Parfait Elève de Pouyanne

Nathalie Felber stoi przed pracownią stworzonym przez swojego pradziadka. Początek firmy to rok 1903!!!!
L'International Records

Dave Kouliche, czekając na odwiedzających swój sklep z winylami.

Debauve et Gallais

Bernard Poussin (z lewej strony) i Diane Junique. Czekoladki Artisan to ponad 210 lat innowacji i tradycji.

La Galcante

Jacques Kuzma i jego olbrzymi antykwariat - czynny od 1975 roku!


Norbert Bottier

Norbert z dumą prezentuje kolekcje butów, które projektuje.


Huygens

Daan Sins (z lewej strony) i Sébastien Guerra witają klientów w ich sklepie kosmetycznym


Patisserie Boulangerie Boris

Boris Lumé, stojąc z dumą przy wejściu do swojej piekarni.


Deyrolle

Elisabetta Orsoni czeka przy wejściu do sklepu z wypchanymi zwierzętami. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Punkt dzuała od 1831 roku!


Paris Jazz Corner

Maxime Hubert przy wejściu do sklepu muzycznego.


Julien Aurouze i spółka

Rodzeństwo Julien (z lewej) i Cécile Aurouze specjalizują się w produktach zwalczających szkodniki. 


Alain Maître Barbier

Alain przy drzwiach swojego najbardziej znanego w Paryżu salonu fryzjerskiego.La Pharmacie

Szef kuchni Christophe Duparay przed jego restauracją.
Wszystkie zdjęcia są autorstwa fotografa Sebastiana Errasa.

0 komentarze: