Czego NIE robić w samolocie? Krótki poradnik dla wyjątkowo opornych.

14:47:00 jestemwpodrozy 2 Comments

   Wróciłam z Paryża i pierwsze co mi się nasunęło podczas tej podróży to opisanie zachowań, które z mojej perspektywy są najgorsze podczas podróży samolotem. Wiadomo, że podróż takowa sama w sobie jest lekko męcząca; często jest zbyt duszno albo zbyt zimno, do tego ciasno i często głośno...
Jak więc powinniśmy się zachowywać, aby co najmniej nie przeszkadzać innym?

Poniżej 10 moim zdaniem najgorszych zachowań współpasażerów.

    Źródło zdjęcia: newsweek.pl

1. Nie krzycz, nie rozmawiaj zbyt głośno, szanuj innych wokół siebie. 

2. Nie rozpychaj się łokciami na boki, staraj się przebywać na swoim wyznaczonym terytorium;)

3. Nie uderzaj osobę przed tobą kolanami. Wiem, wydaje ci się, że uderzasz w fotel, ale to naprawdę czuć...


    Źródło zdjęcia: luxlux.pl

4. Nie pchaj się do samolotu jak na wyprzedaż torebek czy promocję karpia w Lidlu. Przecież masz swoje miejsce i na pewno Ciebie wpuszczą. Samolot Ci nie ucieknie.

5. Nie komentuj przez pół podróży swojej ekscytacji miejscem destynacji. Muszę Cię zaskoczyć, ale wszyscy lecimy w tym samym kierunku i to jak opowiadasz innym, co będziesz zwiedzał, nie musi akurat słyszeć pół samolotu. Zachowaj to na późniejszy czas.

6. Jeśli nie ma miejsca na bagaż podręczny w samolocie nad Twoim siedzeniem, możesz wrzucić walizkę do dowolnego miejsca w luku bagażowym. Nie siej zamętu, że ktoś zajął "twoje miejsce na bagaż".


     Źródło zdjęcia: wycieczki.arbiter.pl

7. Klaskanie w samolocie, Zdania są podzielone. Dla mnie to jest nieporozumienie. Czy powinniśmy klaskać też w pociągu czy autokarze? 

8. Jeśli już musisz jeść lub (i) pić zachowaj nie tylko umiar ale i także porządek wokół siebie.

9. Bądź miły dla innych. Podróż będzie przyjemniejsza.

10. Nie pchaj się do wyjścia z samolotu. Naprawdę nie musisz blokować wyjścia przez kilkanaście minut. Nie stój w przejściu samolotu na 3 sekundy po tym jak wylądował. Jeśli zaoszczędzisz kilkanaście sekund to co zrobisz z takim zapasem czasu? Będziesz mieć kłopot;)

   Ciekawa jestem, czy wam też zdarzają się ludzie, którzy myślą, że są sami w samolocie. Macie jakieś sposoby na radzenie sobie w takich niekomfortowych sytuacjach?
Jestem ciekawa, czy tylko ja obserwuje dziwne zachowania niektórych pasażerów. . . Jeśli będzie się przestrzegać podstawowych zasad uprzejmości i kultury, na pewno podróż okaże się już tylko przyjemnością...i oto chodzi.

2 komentarze:

  1. Kopanie w siedzenie szczególnie w ciasnych tanich liniach lotniczych to standard, ale mi też przez przypadek się zdarzyło :) A wbiegania i jak najszybszego zajmowania miejsca (tak jakby nam uciekło) właśnie też nie rozumiem, bo przecież każdy ma swoje. Mimo tego i tak uwielbiam latać! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie wciąż zaskakują ludzie i chyba coraz mniej lubię latać. Wolę już ten moment, kiedy opuszczam samolot;-)

      Usuń