Plan podróży Włochy 3 dni. Wenecja + Mediolan z Berlina. Mój plan roboczy.

08:40:00 Kat Bry 0 Comments

   Dziś udostępniam wam mój plan podróży do Włoch. Często ludzie pytają mnie jak się przygotowuje do podróży, zatem poniżej macie skopiowany mój roboczy planer zwiedzania z każdym szczegółem. Przed każdą podróżą przygotowuje takie plany, aby po pierwsze dobrze wykorzystać czas, a po drugie nie błądzić w obcym kraju i jak najmniej używać nawigacji. Staram się uwzględnić najważniejsze miejsca do zwiedzania i mieć też trochę czasu dla siebie. Tekst poniżej jest skopiowany z worda, więc może być trochę skrótów myślowych bądź błędów, ale jest to mój rzeczywisty plan, który wykorzystałam podczas zwiedzania i sprawdził się bardzo dobrze.  Wyjazd jest z Wrocławia, wylot z Berlina, potem Treviso, następnie Wenecja,Mediolan, powrót z Bergamo do Berlina i z Berlina do Wrocławia. Intensywne 3 dni. Jeśli wam się przyda to ciesze się podwójnie.



1 dzien:
noc dzien wczesniej :

1.polski bus  z 11/12.01 wyjazd o 00:30 przyjazd do Berlina o 04:30

2. Berlin - Wenecja samolot  12.01 odprawa bądź na lotnisku max. 13:20  samolot o 14.20 przylot o 16.20 na lotnisko Treviso

12.01 w Treviso:
musisz znalezc autobus nr 6 ktory 2 przystanki do stacji Treviso centrale -stazione fs autobus odjezdza o 16:25 potem 16:55 17.25...
Tam wsiadasz w pociag i wysiadasz w Wenecji na stacji St lucia, ktora jest obok hotelu, taniej niz autobusem i szybciej , koszt pociagu 3,35 euro, koszt autobusu max 1,50 euro.
Jak nie znajdziesz  autobusu to autobus lotniskowy 12 euro.

Do hotelu z s lucia: do: Casa Caburlotto, Santa Croce, 316, Venezia, Włochy
11 min (900 m) via Fondamenta Rizzi S. Croce
Stazione di Venezia Santa Lucia
Venice, Włochy Kieruj się na południowy zachód 42 m
Dalej prosto 350 m
Skręć w lewo kierunek: Fondamenta Cossetti 100 m
Skręć w prawo w Fondamenta Cossetti 52 m
Skręć łagodnie w lewo, pozostając na Fondamenta Cossetti
 Skorzystaj ze schodów 35 m
Kontynuuj wzdłuż Fondamenta Tre Ponti 67 m
Kontynuuj wzdłuż Fondamenta Pigan 58 m
Kontynuuj wzdłuż Fondamenta Cazziola 49 m
Skręć w prawo w Fondamenta Rizzi S. Croce
 Miejsce docelowe będzie po prawej stronie 160 m
Casa Caburlotto Santa Croce, 316, Venezia, Włochy w hotelu o 18.00

4-5 godzin na zwiedzanie wieczorne:
Wenecja 12.01 wieczór

1. Kanał grande
Casa Caburlotto Santa Croce, 316, Venezia, Włochy
Kieruj się Fondamenta Rizzi S. Croce na wschód w stronę Fondamenta Cazziola 160 m
Skręć w prawo w Fondamenta Cazziola 67 m
Fondamenta Cazziola skręca w lewo i przechodzi w Calle Contarina 190 m
Kontynuuj wzdłuż Calle del Forno
 Skorzystaj ze schodów 54 m
Skręć w lewo w Calle S. Pantalon
 Skorzystaj ze schodów 230 m
Skręć w prawo w Calle Crosera 120 m
Skręć w lewo kierunek: Calle Venier 58 m
Skręć w lewo w Calle Venier 9 m
Kontynuuj wzdłuż Calle del Campanile 81 m
Skręć w prawo w Calle del Traghetto 15 m
Skręć w lewo kierunek: Rio Tera' dei Nomboli Skorzystaj ze schodów
86 m
Skręć w lewo w Rio Tera' dei Nomboli 25 m
Skręć w prawo w Calle Seconda dei Saoneri
Skorzystaj ze schodów 96 m
Kontynuuj wzdłuż Salita S. Polo 85 m
Kontynuuj wzdłuż Calle della Madonnetta 17 m
Kontynuuj wzdłuż Sottopassaggio Madonnetta 43 m
Skręć w prawo w Calle del Forno 36 m
Skręć w lewo w Calle della Madonnetta 12 m
Skręć w prawo w Calle Tiepolo Baiamonte 53 m
Canal Grande

2. Most Rialto

Canal Grande Venice, Włochy
Kieruj się Calle Tiepolo Baiamonte na północ w stronę Calle della Madonnetta
53 mSkręć w lewo w Calle della Madonnetta
12 m Skręć w prawo w Calle del Forno
56 m Skręć w prawo w Calle Perdon 46 m
Skręć w lewo, pozostając na Calle Perdon 73 m
Skręć w prawo w Calle Sbianchesini 94 m
Skręć w lewo kierunek: Riva del Vin 67 m
Kontynuuj wzdłuż Riva del Vin 200 m
Skręć w prawo w Ponte di Rialto
Skorzystaj ze schodów 21 m
Rialto Bridge Sestiere San Polo, 30125 Venezia, Włochy

3. ca d oro

8 min (600 m)
Rialto BridgeSestiere San Polo, 30125 Venezia, Włochy
Kieruj się Ponte di Rialto na południowy wschód w stronę Calle del Fontego
 Skorzystaj ze schodów 96 m
Skręć w lewo w Salizzada del Fontego dei Tedeschi
 Skorzystaj ze schodów 190 m
Skręć w lewo w Calle Dolfin 64 m
Skręć w lewo w Sotoportego del Magazen 16 m
Skręć w prawo kierunek: Str. Nuova 37 m
Skręć w lewo w Str. Nuova 200 m
Skręć w lewo w Calle Cà D'Oro 19 m
Galleria Giorgio Franchetti alla Ca' d'Oro
Cannaregio, 3932, 30121 Venezia, Włochy

4. Ponte delle Tette 

z: Galleria Giorgio Franchetti alla Ca' d'Oro, Cannaregio, 3932, 30121 Venezia, Włochy
do: Ponte delle Tette, Via San Cassiano, Rio Marle VE, Włochy
15 min (1,2 km)
Galleria Giorgio Franchetti alla Ca' d'Oro
Cannaregio, 3932, 30121 Venezia, Włochy
Kieruj się Calle Cà D'Oro na północny wschód w stronę Str. Nuova 19 m
Skręć w prawo w Str. Nuova 200 m
Skręć w prawo kierunek: Calle Dolfin 37 m
Skręć w lewo w Calle Bianco Leon 16 m
Skręć w prawo w Calle Dolfin 64 m
Skręć w prawo w Salizada S. Giovanni Grisostomo 120 m
Kontynuuj wzdłuż Salizzada del Fontego dei Tedeschi
 Skorzystaj ze schodów 68 m
Skręć w prawo w Calle del Fontego 66 m
Skręć w prawo w Ponte di Rialto
Skorzystaj ze schodów 68 m
Lekko w lewo w Ruga dei Oresi 110 m
Kontynuuj wzdłuż Ruga dei Spezieri 78 m
Skręć w lewo w Calle de le Beccarie O Panataria 17 m
Skręć w prawo w Calle Miani Skorzystaj ze schodów 68 m
Skręć w lewo w Calle dei Botteri 120 m
Skręć w prawo kierunek: Rio Terrà Rampani 50 m
Skręć w prawo w Rio Terrà Rampani 65 m
Skręć w lewo w Calle Agnello 3 m
Ponte delle Tette Via San Cassiano, Rio Marle VE, Włochy


5.powrot do hotelu

z: Ponte delle Tette, Via San Cassiano, Rio Marle VE, Włochy
do: Casa Caburlotto, Santa Croce, 316, Venezia, Włochy
16 min (1,3 km)
via Calle de la Laca Ponte delle Tette
Via San Cassiano, Rio Marle VE, Włochy
Kieruj się Calle Agnello na północny zachód w stronę Corte Piossi 96 m
Skręć w lewo w Corte Piossi 16 m
Kontynuuj wzdłuż Calle Seconda del Cristo 66 m
Skręć w prawo kierunek: Rio Terrà Secondo 36 m
Skręć w lewo w Rio Terrà Secondo 38 m
Kontynuuj wzdłuż Calle Chiesa 41 m
Skręć w prawo, pozostając na Calle Chiesa 9 m
Kontynuuj wzdłuż Calle della Vida 63 m
Skręć w prawo kierunek: Calle Fianco de la Scuola 17 m
Skręć w lewo w Calle Fianco de la Scuola 65 m
Kontynuuj wzdłuż Calle de la Laca 170 m
Skręć w lewo w Calle Campazzo 110 m
Skręć lekko w prawo w Fondamenta Sacchere 34 m
Kontynuuj wzdłuż Calle dei Amai 110 m
Jedź dalej prosto przez Fondamenta dei Tolentini 130 m
Kontynuuj wzdłuż Calle de la Cereria 78 m
Kontynuuj wzdłuż Calle Cereria Dorsoduro Skorzystaj ze schodów
47 m Skręć w lewo w Fondamenta Pigan
21 m Kontynuuj wzdłuż Fondamenta Cazziola 49 m
Skręć w prawo w Fondamenta Rizzi S. Croce
 Miejsce docelowe będzie po prawej stronie 160 m

Casa Caburlotto Santa Croce, 316, Venezia, Włochy
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

dzien 2 -13.01 

Wenecja caly dzien - wieczorem pociag do Mediolanu

1 most westchnien z hotelu:
10:15 – 10:41 (26 min)

Casa Caburlotto Santa Croce, 316, Venezia, Włochy
Pieszo Około 13 min , 1,0 km
10:28 S. Toma' DX
Prom 2 w kierunku S.Marco
 11 min (przystanki: 3) 10:39
S. Marco (Giardinetti) DX
Pieszo Około 2 min , 190 m
10:41 Most Westchnień
Piazza San Marco, 1, Venezia, Włochy

2 Plac Św Marka, bazylika Św. Marka, pałac dożów - to wszystko jest obok siebie obok mostu westchnien

3 Dzwonnica sw marka - campanile punkt widokowy - to tez jest na placu sw marka

4 Kosciol Santa Maria Della Salute

10:13 – 10:20 (7 min)
Około 4 min , 350 m 10:17
S. Marco (Vallaresso) DX Prom 1 w kierunku P.le Roma
3 min (1 przystanek)
10:20 Salute
Santa Maria della Salute Fondamenta Salute, 30123 Venezia, Włochy

5.Ewentualnie tramwajem na most rialto itd... zależy od czasu

6. Na plaze lido 13:37 – 14:11 (34 min)

Prom 1   Pieszo
13:37 ze stacji Salute 9 min
Santa Maria della Salute Fondamenta Salute, 30123 Venezia, Włochy
13:37 Salute
Prom 1 w kierunku Lido
 25 min (przystanki: 6)
14:02 Lido (S.M.E.) "D"
Pieszo Około 9 min , 800 m
14:11 El Pecador
Lungomare D'Annunzio, Venezia Lido, Venezia 
7. powrot z plazy lido
wroc do hotelu po walizke:
do: Sestier Santa Croce, 30135 Venezia, Włochy 16:10 – 17:06 (56 min)
Pieszo   Prom 1   Pieszo
16:20 ze stacji Lido (S.M.E.) "D" 21 min
PLANER PODRÓŻY 16:10
El Pecador
Lungomare D'Annunzio, Venezia Lido, Venezia VE, Włochy
Pieszo Około 10 min , 800 m
16:20 Lido (S.M.E.) "D"
Prom   kierunku P.le Roma
 35 min (przystanki: 10) 16:55
S. Toma' SX
Pieszo Około 11 min , 950 m
17:06 Sestier Santa Croce
30135 Venezia, Włochy

Wróć z Lido, reszta bez planu czas wolny 

8. Jedz pociagiem do Milano o 18:20 ze stacji Saint lucia-milano centrale - koszt 19 euro 
wysiadasz z pociagu na Milano centrale 
do hotelu wieczorem z milano centrale:
4 min pieszo (300 m)via Piazza Duca D'Aosta Milano Centrale Railway Station
Piazza Duca D'Aosta, 1, 20124 Milano, Włochy
Kieruj się na północny zachód 18 m
Skręć w lewo kierunek: Piazza Duca D'Aosta 57 m
Skręć w prawo kierunek: Piazza Duca D'Aosta 43 m
Skręć w prawo w Piazza Duca D'Aosta 61 m
Skręć w lewo, pozostając na Piazza Duca D'Aosta 55 m
Skręć w prawo w Via Giovanni Battista Pirelli
 Miejsce docelowe będzie po lewej stronie =nocleg
 17:08 Guest House Pirelli Milano Via Giovanni Battista Pirelli, 26, Milano, Włochy-nocleg
..........................................................................................................................................
                                                            dzien  3 -  14.01 
Caly dzien w Mediolanie zwiedzanie do ok. 17:30

 1. Plac del DUOMO
11:03 – 11:15 (12 min)
PLANER PODRÓŻY
11:03Guest House Pirelli Milano
Via Giovanni Battista Pirelli, 26, Milano, Włochy
Pieszo Około 5 min , 400 m 11:08
Centrale Fs Metro 3w kierunku San Donato
 6 min (przystanki: 4)
11:14 Duomo M3
Pieszo Około 1 min , 150 m

2  la scala + Gallerii Vittorio Emanuele II,  są obok Duomo

3 Park = Parco Sempione

 Atrakcją jest nie tylko spacer wśród zieleni ukształtowanej na wzór angielskich ogrodów. Parkowe aleje prowadzą do Castello Sforzesco, na koncu luk triumfalny
11:02 – 11:12 (10 min)
PLANER PODRÓŻY

11:02 Duomo di Milano
Piazza del Duomo, Milano, Włochy
Pieszo Około 1 min , 71 m
11:03 Duomo M1
Metro 1w kierunku Rho Fieramilano
 3 min (przystanki: 3)
11:06 Cadorna FN M1
Pieszo Około 6 min , 450 m

4 Zamek Sforzów

Sempione Park
Piazza Sempione, 20154 Milano, Włochy
Kieruj się Viale Gadio na południe w stronę Piazza Castello 5 m
Skręć w prawo w Piazza Castello 31 m
Lekko w lewo 98 m
Skręć w prawo Miejsce docelowe będzie po prawej stronie 67 m
Sforzesco Castle

5 Naviglio:

Z centrum Mediolanu warto pojechać metrem do południowo-zachodniej części miasta i wysiąść na stacji Genova, by spacerkiem dotrzeć do dzielnicy Naviglio. 
17:26 – 17:42 (16 min)
PLANER PODRÓŻY 17:26
Sforzesco Castle
Piazza Castello, 20121 Milano, Włochy
Pieszo Około 5 min , 400 m
17:31 Cadorna FN M2
Metro 2 w kierunku Abbiategrasso
 4 min (przystanki: 3) 17:35
P.ta Genova F.s.
Pieszo Około 7 min , 600 m 17:42
Associazione del Naviglio Grande
Alzaia Naviglio Grande, 4, 20144 Milano, Włochy


5 Stadion San Siro,

do: San Siro Stadium, Piazzale Angelo Moratti, 20151 Milano, Włochy
17:24 – 18:03 (39 min)
PLANER PODRÓŻY
17:24 Associazione del Naviglio Grande
Alzaia Naviglio Grande, 4, 20144 Milano, Włochy
Pieszo Około 8 min , 600 m
17:32 P.ta Genova F.s.
17:42 Metro 2 w kierunku Cologno Nord
 10 min (przystanki: 6)
17:46 Garibaldi Fs
Metro 5 w kierunku San Siro Stadio
 11 min (przystanki: 9)
17:57
San Siro Ippodromo
Pieszo Około 6 min , 450 m
18:03 San Siro Stadium
Piazzale Angelo Moratti, 20151 Milano, Włochy
5. san siro do hotelu:
16:32 – 16:59 (27 min)
PLANER PODRÓŻY
16:32 San Siro Stadium
Piazzale Angelo Moratti, 20151 Milano, Włochy
Pieszo Około 5 min , 450 m
16:37San Siro Ippodromo
Metro  5w kierunku Bignami
 13 min (przystanki: 10)
16:50
Isola
Pieszo Około 9 min , 800 m 16:59
Guest House Pirelli Milano
Via Giovanni Battista Pirelli, 26, Milano, Włoch

6.Dojazd z hotelu na lotnisko w Bergamo:

Guest House Pirelli Milano Via Giovanni Battista Pirelli, 26, Milano, Włochy
Kieruj się Via Giovanni Battista Pirelli na wschód w stronę Via Fara 350 m
Skręć w lewo w Piazza Duca D'Aosta 55 m
Skręć w prawo, pozostając na Piazza Duca D'Aosta 61 m
Skręć w lewo 43 m
Skręć w lewo 57 m
Skręć w prawo Miejsce docelowe będzie po prawej stronie 18 m
Milano Centrale Railway Station
stamtad masz autokar o 18:10

i samolot 14.01 odprawa w bergamo bądź max. 19:50  jest o 20.50 
Mediolan-Berlin w Berlinie  planowo jesteś o 22.40

Potem masz polskibus do domu ok.pólnocy Data podróży g. 00:50 15.01.2016

Data przyjazdu  Arrival time 04:40 we Wroc. 15.01
.................................................................................................................................
Notatki/Ciekawe miejsca, atrakcje, zabytki:

Canal Grande 
Piazza San Marco
Bazylika św. Marka 
Santa Maria Della Salute 
Santa Maria Gloriosa dei Frari 
Ponte delle Tette 



0 komentarze: