Widok z paryskiego okna. Piękno parku Belleville.

05:32:00 jestemwpodrozy 0 Comments

   Podczas kolejnego pobytu w Paryżu postanowiłam go zwiedzić zupełnie inaczej. Oczywiście nie obyło się bez klasyków, aczkolwiek większą cześć dnia spędzałam na poszukiwaniach ciekawych miejsc. Zaplanowane miałam zobaczyć kilka parków, tym bardziej że grudniowa pogoda w Paryżu dopisywała, a słońce rozświetlało miasto. Przechadzając się można było zobaczyć sporo zieleni, a nawet kwitnące w promieniach słońca kwiaty.

Pierwszy z parków, który przedstawię  to  Park Belleville.

   Belleville to dzielnica przyłączona do Paryża pod koniec XIX wieku. Dzisiaj znana jest nam głównie ze swojej różnorodności kulturowej oraz niezależnej sceny muzycznej i artystycznej. 

     
   Na Belleville możemy spotkać malarzy, rzeźbiarzy, a także liczne zespoły artystyczne. To miejsce ma klimat małego miasta, jakby odłączonego od Paryża. To wszystko sprawia, że ma się ochotę pospacerować po ulicach Belleville i poznać inny Paryż - mniej turystyczny. 



   Park ten jest najnowszym parkiem paryskim,który powstał na zaśmieconej skarpie w 1988 roku. Ze szczytu  tejże skarby rozpościera się piękny widok na Paryż. 

Zapraszam do galerii z tego urokliwego i spokojnego miejsca.















0 komentarze: