NICEA - FRANCJA 2015.

10:13:00 jestemwpodrozy 0 Comments

   Zapraszam na małą fotorelację z upalnego Lazurowego Wybrzeża, gdzie miałam okazję spędzić kilka dni we wrześniu tego roku. Poniżej zdjęcia z Nicei. To piękne miasto na południu Francji leży nad nad Morzem Śródziemnym w rejonie Prowansja - Alpy - Lazurowe wybrzeże. Brzmi pięknie i jeszcze piękniej wygląda na żywo. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się bulwar o długości 7 km. Nicea kusi kolorami, krętymi uliczkami i doskonałymi widokami, które w ciągu tych krótkich chwil udało mi się uchwycić na zdjęciach...


Nicea to miasto bardzo kolorowych, różnorodnych ludzi. Proszę zwrócić uwagę na przyczepione do butów reklamówki jednorazowe oraz kłódki;)To miasto, w którym znajdziemy piękne widoki. Poniżej piękny wschód słońca.


                                                  Widok ze Wzgórza Zamkowego
Ciekawostką jest z pewnością to, że na Wzgórzu Zamkowym tak naprawdę nie ma zamku To właśnie stąd pochodzi najwięcej zdjęć z Nicei.

Widok z lotniska Nicea Cote d'Azur.


   To lotnisko, które z początku sprawia wrażenie bardzo małego, jednak jest rozległe - szczególnie terminal nr 2. Lotnisko leży około 7 km od centrum miasta i jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami Nicei. Jeżdzą m.in. autobusy tzw lotniskowe - autobus nr 98 oraz 99. Jeden z nich jedzie przez całą Promenadę Anglass. Drugim dostaniecie się szybko na Gare Nice Ville. Koszt biletów to 6 euro w jedną stronę. Bilety można kupić na lotnisku przy dworcu autobusowym na terminalu 1 lub u kierowcy. Z tego, co wiem można dostać się także zwykłym, zdecydowanie tańszym autobusem nr 23. Niestety nie wiem, gdzie jest przystanek bo korzystałam z 98. Z Marsylii można dostać się bardzo tanio autobusem Oibus. Koszt biletu to 15 euro. Czas podróży ok. 3h 15 min.
Link do strony Oibus: Ouibus.
Link do strony lotniska w Nicei: Lotnisko Nice.
Z terminalu 1 na terminal 2 jeździ bezpłatny autobus.

Hotel Le Negresco przy Promenadzie Anglików.


Promenades des Anglais to serce Nicei.
Ta wspaniała promenada ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez około 7 km. Jest tutaj bardzo popularnym miejscem. To tutaj odbywają się ważne imprezy, a dookoła możemy spotkać mnóstwo ludzi uprawiających różnorodne sporty.

\

     Aktywnie spędzający czas mieszkańcy Nicei - Promenada AnglikówBasilique Notre Dame de l’Assomption


   Z Nicei bardzo łatwo można dostać się autobusami oraz pociągami do Monaco Monte Carlo oraz do Cannes. Pociągi są droższą, ale z pewnością wygodniejszą oraz szybszą formą podróżowania po Lazurowym Wybrzeżu. Link do stacji oraz rozkładów jazdy: Pociągi we Francji.


Jeśli chodzi o autobusy to do Monaco jeździ autobus nr 100, a do Cannes nr 200, co widać na załączonym zdjęciu. Rozkład jazdy oraz ceny biletów: Komunikacja w Nicei. Bilet na autobus do Monaco i Cannes to zaledwie 1,5 euro. Ja wybrałam do Monaco pociąg ze względu na ograniczony czas. Koszt biletu około 4 euro. Czas podróży ok. 20 minut.


Plac Massena
Plac jest jednym z najpiękniejszych części miasta, położony jest w jego centrum. W samym środku planu znajduje się przepiękna fontanna. To bardzo ważnym punkt miasta, bowiem stąd możecie łatwo dostać się w każdą stronę miasta komunikacja publiczną. Dookoła jest też sporo sklepów, gdzie możecie zrobić zakupy. 

La promenade du Paillon.


Różne oblicza kolorowego i pięknego Starego Miasta


Plac Garibaldiego w Nicei


Będąc w Nicei nie przegapcie Placu Garibaldiego. To drugi ważny plac w Nicei. Plac ten został nazwany na cześć włoskiego bohatera, który był zwolennikiem przyłącznia do Włoch. Obecnie na placu stoi jego pomnik.

Stary port - Nicea.


                                                                     Wybrzeże w NiceiTo już ostatnie zdjęcia z Nicei przedstawiające zapowiedź meczową oraz fotografię, którą znajdziecie obecnie przed Gare Nice Ville.


   Na końcu dodam, że Nicea okazała się dla mnie bardzo pechowym miastem, gdyż miałam tam dużo niemiłych przygód. Jednak napiszę o tym innym razem, zostawiając wam dobre wrażenie z Lazurowego Wybrzeża. Szkoda, że byłam tam tak krótko. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się tam zawitać., bowiem jest to miejsce przepiękne i trudno przez tak krótki pobyt uchwycić ogrom zalet Lazurowego Wybrzeża.

0 komentarze: